מעון "נווה נטוע" הינו פנימייה חינוכית–טיפולית לאנשים עם פיגור שכלי.
המעון משתרע על שטח של  13 דונם וממוקם בשכונת וייצמן בחדרה.
"נווה נטוע" הוקם בשנת  1969 והינו בבעלות פרטית, פועל בפיקוח האגף לטיפול באדם המפגר במשרד העבודה והרווחה.
במעון 177 דיירים מבוגרים (גיל ממוצע – 51). ייחודו של המעון בכך שהוא מטפל בפלח אוכלוסייה מזדקן. במעון קיימים שירותים ומסגרות מיוחדים עבור אוכלוסייה זו.
האוכלוסייה במעון הנה רבגונית, הן מבחינת רמת העצמאות והתפקוד והן מבחינת רמת הפיגור.
מרבית הדיירים מגלים יכולת התמצאות בסביבה וכישורים בסיסיים של עזרה עצמית. כמו כן, יש דיירים הזקוקים לטיפול פיסי צמוד ולמסגרת מוגנת עקב רמת פיגור, הפרעות בהתנהגות וקשיים רגשיים ונפשיים.

טיפול רפואי:

מרפאת "נווה נטוע" מעניקה שירות מקיף ויסודי לכל הבעיות הרפואיות של דיירי המעון. המרפאה פועלת 24 שעות ביממה, ומאויישת ע"י רופאה, פסיכיאטר, רוקחת, אחות ראשית מוסמכת וצוות אחיות. המרפאה עוסקת גם ברפואה מונעת ובהסברה.
צוות המרפאה נעזר במרפאות המקצועיות של קופות החולים.

צוות:

במעון פועל צוות רב מקצועי אשר מטפל באופן אינטנסיבי בדיירים עפ"י צורכיהם.

תעסוקה:

במסגרת המעון קיימות מספר מסגרות תעסוקה שונות, המותאמות לרמות התפקוד השונות של הדיירים, החל בפעילות במסגרת בית המגורים וכלה בעבודה במפעל מוגן או בתעסוקה מוגנת בשוק החופשי. כמו כן, דיירי המרכז משתתפים בפעילות מגוונת הכוללת: סדנאות העשרה, טיפולים פרא-רפואיים, עבודה פרטנית וקבוצתית עפ"י תכניות קידום.
מרכז התעסוקה במעון פועל כמפעל זוטא בו משולבים דיירם עם יכולת תעסוקתית ויצרנית. הדיירים עוסקים במגוון עבודות של אריזה והרכבה. חומר הגלם מסופק למעון ממפעלים שונים ברחבי הארץ.

תפיסת העולם והחזון שלנו: מעון נווה נטוע שואף להוות בית חם ומסגרת תומכת לכל אחד מדייריו בהתאם לרצונותיו, צרכיו ויכולותיו, תוך פיתוח שירותים מקצועיים, העמקת הטיפול ושיפור מתמיד של איכות החיים.

natoa