"הבית בחולון" הנו מסגרת חינוכית שיקומית קהילתית אשר הוקמה בשנת 2006 לאנשים בעלי צרכים מיוחדים, בוגרים מגילאי 18 ומעלה.
הבית בחולון מהווה בית חם ואכפתי לדיירינו, תוך שאיפה לקדמם בכל תחומי החיים וליהנות מחיי חברה תוססים ומספקים.
הבית ממוקם בשכונה שקטה ונעימה בחולון ונמצא בפיקוח של משרד הרווחה.

אוכלוסיית היעד
בוגרים המתפקדים ברמת פיגור שכלי קל עד בינוני, אשר רמת תפקודם אינה מאפשרת חיים עצמאיים והשתלבות תקינה בקהילה ללא תמיכה.

צוות הבית בחולון
בבית עובד צוות רב מקצועי אשר עבר הכשרה ומתמחה בטיפול באוכלוסייה המיוחדת. הצוות כולל אנשי הנהלה, פסיכולוג, פסיכיאטרית, עובדת סוציאלית וצוות מדריכים בעלי ניסיון. הצוות עובד עם שימת דגש על הדייר כאדם בעל צרכים ורצונות הייחודיים לו כאשר לכל דייר נבנית תוכנית שיקומית המקיפה את כל תחומי חייו. בנוסף, הצוות מיומן בטיפול בבעיות התנהגות והקניית הרגלי חיים דומים ככל האפשר לחיי קהילה רגילה.

הדרכה
במסגרת זו הדיירים מקבלים הדרכה לפיתוח כישורי חיים המכוונים לעצמאותם ולהעלאת ביטחונם העצמי. חיזוק מיומנויות עזרה עצמית, שימוש בכסף וניהול תקציב אישי, פיתוח יכולות בין אישיות וחברתיות.

תעסוקה
קיים דגש רב במסגרת הדיור על נושא התעסוקה בהתאם לצרכיו האישיים, ליכולתו ורצונותיו של הדייר. מוצע רצף תעסוקתי בדרגות תמיכה שונות המלווה את הדייר משילוב במפעל מוגן ועד לעבודה בשוק החופשי.

תרבות הפנאי וחיי חברה
תרבות הפנאי וחיי החברה של הדייר הנם בסיס מרכז לאיכות חיים. הדיירים מבלים במועדון חברתי בעיר שבמסגרתו פועלים חוגים רבים: כדורגל, תיאטרון קהילתי, ריקודי עם, כלכלת בית, אומנות ועוד. כמו כן, הדיירים יוצאים לבילוי בקהילה דוגמת באולינג, סרטים, מסיבות דיסקו, ומשתתפים בטיולים ברחבי הארץ ואחת לשנה יוצאים לנופש.

אני מאמין
אנו מאמינים כי במאמץ משותף ומקצועי ניתן להביא כל אדם להפיק את המיטב מעצמו. לנגד עינינו עומדים העקרונות הבאים: שיפור איכות חייהם של הדיירים, שילובם בקהילה ומימוש הפוטנציאל הקיים בכל אדם; הבית שהוקם הנו אסתטי ומצויד ברמה גבוה ביותר לשם רווחת הדיירים; איכות, מצוינות ומקצועיות ללא פשרות.

ההשתלבות במסגרת הדיור נערכת באמצעות ועדת השמה של משרד הרווחה, כאשר השהות אינה כרוכה בתשלום מצד הדייר ומשפחתו.
המעוניינים להתקבל למסגרת הדיור "הבית בחולון" יפנו לעובדת הסוציאלית בקהילה. אנו ממליצים על ביקור התרשמות בתאום מראש.