תעסוקה במערך דיור גל

מערך דיור "גל" מאמין כי נושא התעסוקה הינו נושא בעל משמעות רבה לדיירים, שכן תורם לקידום עצמאותם, הערכתם העצמית ואיכות חייהם.
על כן, מושם דגש רב על שילובם במקומות עבודה שונים, כל אחד על פי יכולותיו וכישוריו, וכן בהתאם למצבו האישי בכל תקופת זמן נתונה.

צוות המערך מלווה ומסייע להשתלב במקומות השונים, שהינם:

ממוקם באזור התעשייה בחדרה, והינו חלק אינטגרלי ממערך הדיור. המפעל הוקם מתוך מטרה לתת מענה תעסוקתי וחברתי לדיירים, המתקשים להתמודד עם דרישות שוק העבודה החופשי, וכן במטרה להקנות הרגלי עבודה לאלו אשר מסוגלים בסופו של דבר להשתלב.
הדיירים מגיעים למפעל בהסעות מסודרות, ומלווים ע"י צוות מקצועי וחם. במפעל ישנן מגוון עבודות חרושתיות של אריזה והרכבה, כמו גם פעילויות חברתיות.

מהווה מסגרת עבודה מוגנת לדיירים, המופנים וממומנים ע"י האגף לטיפול באדם עם פיגור השכלי, אשר זקוקים לסביבה תומכת בה יוכלו לתפקד על פי יכולותיהם האישיות.

הינו עבודה מוגנת לדיירים המופנים וממומנים ע"י אגף השיקום. הדיירים מגיעים למקום בתחבורה ציבורית, ועוסקים במגוון רחב של עבודות חרושתיות, בהתאם ליכולותיהם.

מיועדת לדיירים, אשר רכשו הרגלי עבודה נאותים, המפגינים יכולות תעסוקתיות גבוהות והמעוניינים להשתלב בעבודות שונות בקהילה.
צוות המערך מלווה ומפנה את הדיירים לביטוח לאומי או למשרד הרווחה לצורך השמה בעבודות שונות, על פי מידת התאמתם לתפקיד, כישוריהם ורצונותיהם.
מדריך השמה מלווה את הדייר עד לשילובו המלא במקום העבודה, ולאחר מכן פונה למשרד התמ"ת לצורך אבחון וקביעה של שכר מינימום מותאם.
הדיירים עובדים במגוון עבודות –  כעוזרי מחסנאים, עוזרי נהג, במוסכים, במפעלים חרושתיים, במטבח של חברות קייטרינג, גני ילדים, עבודות ניקיון שונות, בתי דפוס, בתי קפה ומסעדות, נגריות,  חנויות שונות ועוד.